28 EYLÜL 1996: "Çeçenistan ile Elele" Gecesi Düzenlendi.

“ÇEÇENİSTAN İLE ELELE” DAYANIŞMA GECESİ 

Çeçenistan’ın Bağımsızlığının 5. yıldönümü dolayısıyla 28.09.1996 tarihinde Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonunda “Çeçenistan ile Elele”  Gecesi düzenlendi.

Kuran-ı Kerim okunarak açılışı yapılan gecede, program İstiklal Marşı ve Çeçenistan Milli Marşı söylenerek başladı.

İnsani Yardım Komisyonu Başkanı Remzi Acun; programa gösterilen ilgiye teşekkür ederek konuşmasına başladı ve birbuçuk yıldır faaliyetini sürdüren derneğin amacının “Kafkasya Davası”na destek olmak ve davayı tüm dünyaya duyurmak olduğunu belirtti.

Remzi Acun konuşmasını “fedakar insanlarımızın desteği devam ettirdiği sürece sadece Çeçenistan değil tüm Kafkasya bağımsızlığına kavuşacaktır”  sözleriyle bitirdi.

Daha sonra kürsüye Sivas Çeçen Kafkas Dayanışma Komitesi Başkanı Fikret Özkan yaptığı konuşmada Dudayev’in şehadetine değinerek gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Program slayt gösterisi ve şiirlerle devam edildikten sonra araştırmacı ve yazar Medet Ünlü bir konuşma yaptı. 

Meded Ünlü, konuşmasında; bir avuç Müslümanın Rusların süper güçlerine karşı yazdığı destan üzerinde durdu, zafere ulaşmak için yapılan yardımlardan ve bu yardımların devam etmesinin öneminden bahsetti.

Programın son bölümünde onur konuğu olarak davet edilen İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı R.Tayyip Erdoğan’da çok duygulu bir konuşma yaptı ve konuşmasının sonunda “Burada toplanmamızın nedeni Çeçenistan’daki kardeşlerimize sahip çıktığımız göstermektir” dedi. 

SEYİR DEFTERİMİZ ÇALIŞMA DÖNEMLERİ 1995 - 1997 Çalışma Dönemi 28 EYLÜL 1996: "Çeçenistan ile Elele" Gecesi Düzenlendi.