03 TEMMUZ 2004: Dernek Merkezimizin Açılışı Yapıldı.

 

DERNEK MERKEZİMİZİN AÇILIŞI 

Derneğimiz üyelerince satın alınan zemin kat daire, dört ay süre bakım ve onarım çalışmalarından sonra 03 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilen görkemli açılış töreni ile dernek merkezimiz olarak hizmete açıldı. Bahçesi olan 100 metrekarelik bir apartman dairesini satın alarak sürdüreceği faaliyetler için fiziki alt yapı ihtiyacını önemli ölçüde çözüme kavuşturan derneğimizin açılış törenine, kalabalık bir hemşehri grubunun yanısıra bölgenin pek çok tanınmış siması da iştirak etti.

Giriş kapısını Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti bayraklarının süslediği bina önünde kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Nurettin Güner, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan hemşehrilerine ve misafirlerine teşekkür etti.

Samsun BKD'nin açılış programına, Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Mehmet Kurt, Mustafa Demir ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Asarcık Belediye Başkanı İbrahim Yüce, Çınarlık Belediye Başkanı Nihat Soğuk, Dikbıyık Belediye Başkanı Davut Sancar, Çarşamba Kafkas Kültür Derneği Başkanı Ahmet Çeviker bizzat katılırken; CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Ak Parti Genel Başkanı Yardımcısı Amasya Milletvekili Akif Gülle, Yozgat Milletvekili M. Yaşar Öztürk ve Danışmanı Alim Sarıaslan, Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya, Samsun Milletvekili Mustafa Çakır, Bursa Milletvekili Şerif Birinç, Muş Milletvekili Sebahattin Yıldız, Ağrı Milletvekili M. Melik Özmen ve İstanbul Birleşik Kafkasya Derneği ve Kafkas Vakfı yönetimleri de telgrafla kutlamada bulundular.

Açılış programı, dernek içinde oluşturulan sohbet ortamı ve verilen ikramlarla ilerleyen vakitlerde sona erdi.

 

SEYİR DEFTERİMİZ ÇALIŞMA DÖNEMLERİ 2003 - 2005 Çalışma Dönemi 03 TEMMUZ 2004: Dernek Merkezimizin Açılışı Yapıldı.